O nas

O firmie

Jesteśmy spółką miejską, która odpowiada za zarządzanie przestrzenią miasta Torunia: targowiskami, parkingami, Toruńską Giełdą przy Towarowej, dworcem kolejowym Toruń Główny i Centrum Targowym Park, a także szeroko pojętą powierzchnią reklamową, biurową oraz magazynową. Troszczymy się o cmentarze komunalne i miejsca pamięci narodowej.

Tym zarządzamy

Obszary działania

Centrum Targowe Park

Nowoczesny kompleks wystawienniczy z doskonałymi warunkami do organizacji różnych wydarzeń: targów, wystaw, konferencji i imprez okolicznościowych.

Przestrzeń reklamowa

Umieszczone w strategicznych miejscach, takie jak przystanki autobusowe czy słupy uliczne, zapewniają świetną widoczność reklam.

Targowiska Miejskie

Oferują wybór świeżych owoców, warzyw oraz produktów regionalnych. To doskonałe miejsce dla osób rozsmakowanych w lokalnych specjałach.

Toruńska Giełda przy Towarowej

Zlokalizowana jest w dogodnym punkcie miasta i pełni ważną funkcję dla rynku handlu hurtowego.

Nasze parkingi

Proponujemy miejsca parkingowe w centrum miasta w kilku dogodnych lokalizacjach zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Toruń.

Dworzec Kolejowy Toruń Główny

Centralny punkt kolejowy położony blisko historycznego centrum. Jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta.

Cmentarze Komunalne

Troszczymy się o miejsca pamięci i spoczynku. Oferujemy różnorodne formy pochówku, w tym groby tradycyjne oraz miejsca urnowe.

Wartości, które wyznajemy

Współpraca

Stawiamy na otwartą komunikację i wzajemny szacunek. Podnosimy umiejętności pracy w zespole na rzecz osiągania wspólnych celów, słuchamy siebie nawzajem i wspólnie rozwiązujemy problemy. Współdziałanie oznacza dla nas także chęć niesienia pomocy, kiedy jest potrzebna.

Uczciwość

Jest dla nas poszanowaniem prawdy i umiejętnością przyznania się do błędu. To rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków, a także równoprawne traktowanie ludzi, bez faworyzowania.

Odpowiedzialność

Jesteśmy wiarygodni i godni zaufania, należycie wywiązujemy się ze swoich obowiązków i zobowiązań, a także ponosimy konsekwencje naszych decyzji. W pełni angażujemy się w naszą pracę.

Zadowolenie klientów

Jesteśmy otwarci na potrzeby klientów i słuchamy ich głosu. Wszelkie nasze działania służą ocenie poziomu zadowolenia klientów z naszych usług. Podnosimy kwalifikacje zawodowe, by spełnić stawiane wobec nas oczekiwania. Skupiamy się na realizacji zadań i nieustanym doskonaleniu procesów, które pomagają nam spełniać naszą misję.

Władze spółki

Zarząd Spółki

Rafał Lachowicz - Prezes Zarządu

Rada Nadzorcza

Wiesław Czarnecki – Przewodniczący

Tomasz Sińczak – Zastępca Przewodniczącego

Joanna Górka – Sekretarz

Zgromadzenie wspólników

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego

Historia

Urbitor sp. z o.o. ma wieloletnią tradycję.

2024

W stronę technologii

Rok 2024 to otwarcie nowego kompleksu z portfolio spółki Urbitor. Toruń Space Labs - nowoczesny obiekt wybudowany przez Urbitor, łączący nowoczesne rozwiązania techniczne i konstrukcyjne z kreatywną architekturą wnętrza. Trzykondygnacyjny, pierwszy w Toruniu akcelerator dla firm technologicznych i z sektora kosmicznego, wyposażony jest w laboratoria dedykowane nowym technologiom, posiada też unikalną przestrzeń potrzebną dla rozwoju firm z branży kosmicznej. W roku 2024 następuje także zmiana logotypu spółki, na nowy, pokazujący dynamikę zmian w firmie Urbitor. Logotyp obrazuje róże obszary działalności spółki, podkreśla jej nowoczesne spojrzenie i dynamiczny rozwój. Jednocześnie odwołuje się do tradycji (nawiązanie kolorystyczne do flagi i herbu miasta Torunia), by czerpać z jej dorobku.

2011

Urbitor się rozwija

Ta marka pojawiła się 1 stycznia 2011r. i zastąpiła wcześniejszą nazwę przedsiębiorstwa - Transbud, została sklasyfikowana jako sp. z o.o. W ramach zmian przejęła w zarząd cmentarze komunalne, a także część miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w granicach administracyjnych miasta. Wcześniej zajmowała się m.in.: sprzedażą hurtową owoców i warzyw, działalnością związaną z transportem lądowym, wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami, konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych, wynajmem pojazdów, maszyn i urządzeń.

2009
Transbud spółką miejską

Jako Transbud przedsiębiorstwo funkcjonowało przez wiele lat, bo aż do 2009, który był rokiem istotnych zmian: 26 lutego stał się sp. z o.o., a 22 grudnia nastąpiła jego komunalizacja - nieodpłatne przeniesienie własności udziałów pomiędzy Skarbem Państwa a Gminą Miasta Toruń. Miasto interesowało się Transbudem, gdyż chciało zagwarantować mieszkańcom i przedsiębiorcom jak najbardziej atrakcyjne warunki do prowadzenia działalności, w tym handlu na targowiskach czy giełdzie przy ul. Towarowej. Przejęcie udziałów takiej spółki pozwoliło na pełniejszą realizację zadań, nałożonych na jednostki samorządu terytorialnego w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkańców.

1988
Inwestycje w portfolio

Transbud współuczestniczył w realizacji wielu inwestycji nie tylko w regionie kujawskopomorskim, ale też na terenie całego kraju. Przykładem udziału w dużych projektach była budowa odcinka autostrady A1 pod Toruniem, hipermarketów Geant w Toruniu i Bydgoszczy, czy Centrum Logistycznego Volkswagena w Swarzędzu.

1958
Zakład z tradycją

Urbitor sp. z o.o. ma wieloletnią historię. Początki firmy sięgają końca lat 50. Nie wszyscy wiedzą, ale w latach 1958-1988 przedsiębiorstwo funkcjonowało jako oddział PTSB Transbud-Bydgoszcz, by następne uzyskać status samodzielnego podmiotu gospodarczego PTSB Transbud-Toruń.

Szybki kontakt
Skip to content